Сімейна віза
Сімейна віза – це одна з найпопулярніших категорій серед наших громадян. Їх отримують люди, чиї родичі (чоловік/дружина, діти/батьки) є іноземцями та проживають не в Україні. Слід зазначити, що найчастіше подаються на візу дружини, рідше потрібна віза для чоловіка.
Для отримання цього типу візи, як і апліканту, так і приймаючій стороні, доведеться старанно попрацювати над підготовкою документів. Але не слід розраховувати на те, що це швидкий процес. Терміни отримання візи дружини / чоловіка, дітей / батьків можуть розтягнутися на місяці чи навіть на пару років.
Вимоги до приймаючої сторони
Члени сім’ї, які є іноземцями та бажають возз’єднатися зі своїми родичами, повинні відповідати ряду вимог.
- По-перше, родичі-іноземці повинні надати документи, що підтверджують їхнє громадянство чи право на постійне місце проживання (посвідку на проживання) у тій країні, в яку запрошують членів своєї сім’ї.
- По-друге, приймаюча сторона повинна надати документи, які засвідчують наявність житла.
- По-третє, необхідно довести свою спроможність утримувати сім’ю, не претендуючи на отримання соціальної допомоги для безробітних, показати джерело своїх прибутків.
- Четвертою вимогою є відсутність серйозних правопорушень.
Винятком можуть бути люди, які мають статус біженця – їм, зазвичай, непотрібно доводити свою фінансову спроможність і наявність достатньої житлової площі.
Документи для сімейної візи
Громадянам України також доведеться докласти зусиль, щоб зібрати необхідний пакет документів з метою оформлення візи для чоловіка/дружини, дітей/батьків. Звичайно ж, що у кожної країни є свої індивідуальні вимоги, як і для віз будь-якої іншої категорії, проте є багато спільного для всіх них.
Само собою зрозуміло, що будь-якому апліканту необхідно мати закордонний паспорт, навіть дітям, яким усього декілька місяців.
Посвідчення особи необхідно надати й приймаючій стороні. Зазвичай це паспорт чи ID, а у випадку, якщо ця особа не є громадянином країни, на візу якої планується подача, потрібно показати свою посвідку на проживання.
Іншим документом є запрошення від приймаючої сторони.
Наступні документи залежить від того, хто подається на візу: чоловік/дружина, батьки чи діти:
- свідоцтво про одруження (віза сімейній парі)
- свідоцтво про народження (віза дітям)
- свідоцтво про народження, склад сім’ї, довідка про прибутки (віза батькам).
Більшість країн вимагають легалізацію цих документів перед їхньою подачею в консульство чи візовий центр. Крім того, зазвичай подається і їхній нотаріально завірений переклад (винятками є довідки та свідоцтва, видані державною мовою країни, візу якої планує отримати аплікант).
Слід пам’ятати також, що якщо сімейна віза потрібна неповнолітнім дітям, то серед необхідних документів повинен бути і нотаріальний дозвіл на виїзд за кордон від обох чи одного з батьків, залежно від обставин і ситуації в сім’ї.
Складніше візу отримати батькам, адже на рішення впливає багато факторів: наявність працездатних і непрацездатних дітей на батьківщині, фінансовий і матеріальний стан, вік заявників.
Не можна також забувати, що кожна заявка розглядається в окремому порядку, і від аплікантів можуть вимагати надання додаткових документів, що підтверджують їхні наміри.
Таким чином, процедура об’єднання сім’ї є досить трудомісткою. Приймаючій стороні необхідно не тільки забезпечити комфортні умови для життя всіх членів сім’ї, а й мати можливість довести це документально. Про документи слід подбати і родичам з України, адже правильно підготовлений пакет і точно заповнена анкета на сімейну візу є запорукою успіху. Крім того, якщо у візового офіцера з’являться сумніви з приводу документів для візи дружини чоловіка, дітей чи батьків, є ймовірність, що розгляд Вашої справи може затягнутися. Можливий і гірший варіант розвитку подій – Ви отримаєте відмову. Тому, щоб процес по возз’єднанню сім’ї був успішним, ми б рекомендували заявникам звертатися до досвідчених фахівців, які знають все про те, як отримати візу дружини/чоловіка, дітей/батьків.
ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ
на оформлення візи та ми зв’яжемось з Вами