Студентська віза

Останнім часом все більше українських випускників віддають перевагу навчанню за кордоном. Відповідно зростає й інтерес до студентських віз.

Студентська віза – це віза, яка дає право на перебування за кордоном з метою навчання. Ця категорія підходить тим аплікантам, які вступили до університетів або були зараховані на академічні програми в іншій країні.

Типи студентських віз

passport-visaЗалежно від терміну дії, студентські візи бувають двох видів:

 • короткострокові
 • довгострокові.

Короткострокова студентська віза відкривається студентам, тривалість навчання яких, як правило, не перевищує 180 днів. У деяких країнах цей термін коротший та складає 90 днів. У будь-якому випадку, курс навчання повинен відповідати окремими критеріями як за тривалістю, так і за інтенсивністю. Наприклад, якщо Ви плануєте поїхати на мовні курси, тривалістю два тижні й інтенсивністю 4 заняття в день, Вам слід подаватись не на студентську, а на туристичну візу.

Довгострокові студентські візи бувають різні: одні видаються на весь термін навчання, інші ж, після закінчення деякого часу та в разі виконання всіх вимог, слід поміняти на посвідку на проживання, термін дії якої охоплює весь період навчання. У цьому випадку відпадає необхідність продовження студентської візи, так як студент отримує право перебувати в країні стільки часу, скільки потрібно. Крім того, у нього з’являється можливість багаторазового перетину кордону.

Що дає студентська віза

студентська-віза

Перед тим, як оформити студентську візу, слід ретельно ознайомитися з тим, що вона дає, в разі успішного її отримання, а що робити категорично не можна.

В першу чергу це стосується працевлаштування, адже кожен студент розглядає варіант підробітку під час навчання. Так ось, практично будь-яка країна дозволяє студентам працювати, але не повний робочий день, і в більшості випадків тільки на кампусі. На канікулах же дозволяється працювати повноцінний день. Якщо Ви отримали пропозицію від роботодавця в період навчання, щоб прийняти її, після випуску з університету Вам потрібно повернутися додому й оформити робочу візу.

Студентська віза для українців також дає право на не одноразовий перетин кордону. Тому, якщо у Вас є дозвіл на в’їзд в інші країни, Ви можете подорожувати не тільки по країні навчання, але й по всьому світу.

Не слід думати, що головне вступити до університету, отримати студентську візу, а потім можна й кинути навчання. Це не так, адже в такому випадку Вашу візу просто анулюють. Тому слід неухильно дотримуватися правил навчального закладу та не пропускати лекції без поважних причин, щоб не бути відрахованим.

Документи для студентської візи

Для відкриття будь-якої візи, у кожної держави свої вимоги. Але є і щось спільне для кожної категорії, незалежно від консульства. Щоб отримати студентську візу в Україні в будь-яку країну, серед обов’язкових документів будуть наступні:

 • офіційне запрошення на навчання від навчального закладу;
 • наявність коштів для оплати навчання та проживання за кордоном;
 • мотиваційний лист з описом Ваших цілей та планів на майбутнє;
 • медична страховка.

Більш конкретний список, а також вимоги до оформлення кожного документа, можна дізнатися або у відповідному консульстві, або у компаній, які надають допомогу в оформленні студентської візи. Візьміть до уваги, що кожне консульство чи візовий центр надає загальний перелік всього необхідного, але мало хто з них дає детальний опис вимог до кожного документу. Крім того, кожен студент унікальний, як унікальна і його ситуація, тому в більшості випадків тільки фахівці з досвідом можуть розібратися у всіх нюансах.

Скільки робиться студентська віза

Термін виготовлення студентської візи найчастіше становить від 2-х тижнів до 3-х місяців. Все залежить від консульства країни майбутнього навчання, пакета зібраних документів, правильно заповненої анкети та навіть візової історії абітурієнта. Іноді аплікантів цікавить термінова студентська віза. У більшості випадків такого поняття не існує. Проте, все ж є деякі країни, які пропонують послугу прискореного розгляду візової заяви, наприклад Велика Британія.

time-visa

Скільки коштує студентська віза

Ціна на студентську візу залежить перш за все від країни. Також вона залежить від того, подаєтесь Ви через візовий центр або через посольство/консульство. При подачі у візовому центрі необхідно сплатити сервісний збір, плюс вартість візи. Якщо віза відкривається в посольстві чи консульстві, сервісний збір відсутній. Крім того, деякі країни, наприклад Німеччина, не беруть і візовий збір.

Основні причини відмов у студентських візах

Відмова в студентській візі можлива в декількох випадках:

 • неповний пакет документів;
 • неправильно заповнена анкета;
 • нестача коштів;
 • судимість або причетність до злочину;
 • фальшиві документи;
 • неправдиві відомості або приховування інформації.

Зазвичай, у разі відмови, аплікант отримує лист із зазначенням причини. Якщо Ви не згодні, чи можете усунути ці причини, Ви можете або подати апеляцію, або ж переподатись.

Пам’ятайте! Вступ у бажаний ВНЗ – перший крок до успішного майбутнього, а кваліфіковану допомогу в оформленні студентської візи Вам нададуть наші фахівці.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

на оформлення візи та ми зв’яжемось з Вами  157 запросов за 0,627 секунд.