Стартап віза

Все більше іноземних стартаперів отримують постійне місце проживання в Канаді, Великій Британії, США, державах Європи та всього світу завдяки новому проекту «стартап-імміграція».

Стартап-імміграція – це винятковий інноваційний механізм, який використовують все більше країн для залучення талановитих фахівців, щоб в майбутньому стати найбільш новаторськими та динамічними державами світу.

Термін «стартап» вперше був використаний в журналі Forbes в кінці 70-х, а стартап-імміграція бере свій початок з 2010 року, коли в Чилі з’явилася перша start-up visa. На сьогоднішній день, в 2020 р., можливість видачі стартап віз обговорюється навіть у тих економічно розвинених державах, в яких стартап-імміграція поки ще не застосовувалася.

Що таке start-up віза

start-up

Start-up віза – це специфічний тип візи, який видається громадянам інших держав на підставі інноваційної бізнес-ідеї.

У прагненні до збільшення ВВП і прискорення економічного зростання багато розвинених країн застосовують все більш креативні механізми залучення інструментів інвестування. Центром уваги є компанії з істотним потенціалом з точки зору стрімкого підвищення прибутковості (стартапи), які в більшості своїй зосереджені в високотехнологічних і ІТ сферах. Кожна країна мріє отримати у себе наступний Google або Facebook. Високооплачувані робочі місця, інноваційні технології, швидке зростання… Такі перспективи не можуть не приваблювати тих, хто зацікавлений в прискореному зростанні економіки. Саме цей фактор є ключовим для більшості держав в їхньому рішенні запустити стартап візи.

Термін дії стартап візи

Терміни дії віз стартап різні. Деякі країни видають їх на рік з правом продовження, деякі на два, деякі на п’ять, а деякі відразу дають посвідку на проживання. Наприклад, до Великої Британії вона видається на 2 роки. Після цього її можна замінити на візу новатора, термін дії якої 3 роки. А після 5 років перебування на території Об’єднаного Королівства, можна претендувати на отримання постійного місця проживання в цій країні. Стартап віза в США залишається дійсною поки умови, при яких вона була видана, залишаються чинними, а стартап віза в Канаду не має терміну дії, так як при її отриманні заявник автоматично отримує residence permit (постійне місце проживання).

Як отримати візу start-up

Як і з іншими категоріями, умови отримання стартап візи в кожній державі свої. Деякі країни вимагають не тільки наявності інноваційного бізнес-проекту, але й спонсора, який буде сприяти втіленню стартапу в життя. Іншим же досить економічно перспективної ідеї. Наприклад, якщо Ви хочете запустити свій стартап в Чилі, але у Вас немає ні власних грошей, ні інвестора, але є хороша ідея, кошти на її втілення Вам видасть уряд країни. Якщо Ви плануєте працювати зі своєю ідеєю у Великій Британії чи Канаді, інвестування візьмуть на себе спеціальні фонди – головне, щоб Вашу ідею схвалила спеціальна комісія. Але, в яку б країну Ви не отримали стартап візу, Ви зможете взяти з собою чоловіка / дружину та неповнолітніх дітей, за умови, що Ви зможете показати кошти на їх утримання.

stamp-passport

Такі лояльні умови викликані тим фактом, що наявність стартап-компаній вигідно приймаючим державам, оскільки вони забезпечують значну кількість робочих місць в країні. Візьмемо до прикладу статистику по Європі. Щорічно туди за цими програмами приїжджає приблизно 20 000 чоловік, які відкривають близько 10 000 нових компаній. В середньому, в перший рік така фірма створює 4 робочих місця, а це значить, що тільки в Європі стартапи забезпечують приблизно 40 000 робочих місць на рік.

Основні вимоги до бізнес-ідеї

Щоб відкрити start-up візу, необхідно отримати схвалення Вашої бізнес-ідеї від спеціальної комісії. Для цього необхідно, щоб ділова пропозиція відповідала деяким вимогам:

Новаторство. Бізнес-ідея повинна бути справжньою й оригінальною, відповідати потребам ринку та / або мати конкурентну перевагу.

Життєздатність. Бізнес-план повинен бути реальним і заснованим на знаннях, досвіді та обізнаності засновника.

Потенціал розширення. У стартапу повинен бути потенціал для створення робочих місць і зростання на національному ринку.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

на оформлення візи та ми зв’яжемось з Вами    157 запросов за 0,249 секунд.