Туристична віза

Туристична віза – це дозвіл на виїзд за кордон з метою відпочинку, відвідування екскурсій та історичних пам’яток.

На перебування в країні з такою візою накладається ряд обмежень.

Власнику чи власниці туристичної візи в паспорті, не можна влаштовуватися на роботу чи навчатися, вести діяльність, яка може вплинути на інтереси відвідуваної країни, чи таку, яка вимагає окремих дозволів.

За кількістю в’їздів виділяють наступні види туристичних віз: одноразові (дворазові) та багаторазові туристичні візи (мультивізи).

Короткострокові візи (одноразові або дворазові)

torist

Короткострокова туристична віза для українців передбачає перебування в чужій країні протягом встановленого терміну, а потім повернення на батьківщину. Наприклад, туристична віза на 90 днів може бути видана для поїздок до країн шенгенської угоди тим, хто ще не є власником біометричного паспорту, за умови раніше отриманих та правильно використаних віз. Туристичні візи в Європу та інші країни світу необхідні для поїздок, мета яких туризм, а в бронюванні вказані чіткі дати, які вже не будуть змінюватися.

При отриманні одноразової візи (з одноразовим в’їздом), Ви маєте право перебувати на території країни протягом терміну її дії ту кількість днів, яка не перевищує кількість днів, вказаних у цій візі. Деякі країни додають до кількості днів перебування, вказаних у візі, пільговий період тривалістю 15 днів, який передбачений на той випадок, якщо одержувач візи забажає відкласти свою поїздку.

Дворазова віза дає право на дворазовий в’їзд на територію країни протягом терміну дії візи на сумарну кількість днів, що не перевищує вказаного у візі.

Довгострокові візи (мультивізи)

Такі візи дають право багаторазового в’їзду на територію однієї чи декількох держав за умови, що загальний термін перебування по туристичній візі не перевищить того, який вказаний у ній, починаючи з дня першого в’їзду. Перебування може бути безперервним або включати в себе декілька окремих термінів протягом дії візи. Термін дії багаторазової візи становить від шести місяців до п’яти років (для громадян, які представили достатні гарантії). Туристична віза на рік, як правило, видається особам, яким раніше (протягом останніх двох років) вже видавалися дві одноразові чи дворазові візи. При цьому, кожне консульство може вносити корективи в дане правило.

На відміну від інших категорій віз, туристична віза не вимагає додаткових документів, які обґрунтовують Ваше перебування в країні, але її оформлення також має свої нюанси.

Як отримати туристичну візу?

Зазвичай подавати документи на отримання туристичної візи можна не раніше, ніж за 90 днів до запланованої поїздки.

Обов’язкові документи на туристичну візу, які підтверджують мету поїздки:

  • підтвердження проживання, наприклад, ваучер з готелю чи документи, видані туристичною фірмою (достатньо також бронювання готелю);
  • підтвердження бронювання квитків на літак / поїзд / автобус (туди-назад), водійські права та техпаспорт на автомобіль;
  • медичний страховий поліс, чинний на території іноземної країни, на страхову суму згідно з вимогами держави слідування.

Крім збору документів і їх подання до консульства чи візового центру, якщо це особиста подача, необхідно бути готовим, що заявникові можуть задавати питання на співбесіді по туристичній візі. Відповіді на запитання мають бути чітко озвучені, такі як: «мета подорожі», «дати поїздки», «вид транспорту», «місце проживання».

travel-visa-approved

Скільки коштує туристична віза?

Ціна туристичної візи, яку доведеться заплатити при оформленні, складається з декількох цифр. По-перше, це консульський збір, який стягує державна структура зарубіжної країни. По-друге, сервісний збір при зверненні до візового центру.

Варто звернути увагу, що в багатьох із країн існують пільгові категорії, які звільняються від сплати консульського збору. Це можуть бути маленькі діти чи люди з обмеженими фізичними можливостями. Від сплати сервісного збору не звільняється ніхто.

Також вартість залежить від того, скільки по часу оформлюється туристична віза. У звичайному режимі виготовлення ціна встановлюється стандартна. Однак, якщо візу потрібно оформити терміново, то вартість, як правило, збільшується в два рази.

Правила перебування з туристичною метою

Кожна країна  встановлює свої правила перебування з туристичною метою. Однак є і загальні риси.

По-перше, не можна порушувати терміни перебування по туристичній візі. Якщо туристу дозволили перебувати на території держави 15 днів, значить полетіти чи виїхати назад бажано вже на 14-ту добу.

По-друге, турист зобов’язаний неухильно дотримуватись всіх місцевих законів. Тому слід заздалегідь з ним ознайомитися. Незнання закону не звільняє від відповідальності. За порушення законів туристу може загрожувати штраф або депортація з подальшою забороною на в’їзд.

По-третє, візу можуть анулювати при виявленні факту подання неправдивих документів на туристичну візу. Якщо при подачі заяви турист вказав неправдиву інформацію у консульстві, а інформація з’ясувалася трохи пізніше, то громадянина можуть депортувати та довічно заборонити в’їзд в обрану країну.

По-четверте, іноземними державами строго караються спроби працевлаштуватися чи здобути освіту, маючи тільки туристичну візу. За таку провину можна довічно позбутися права на перетин кордону з цією країною.

Пам’ятайте! Зіпсована репутація в одній країні загрожує проблемами з отриманням віз в інші держави.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

на оформлення візи та ми зв’яжемось з Вами    169 запросов за 0,312 секунд.