Гостьова віза

Гостьові візити українців за кордон стали в наш час досить буденним явищем. Ну як же ж можна мати родичів або друзів в іноземних країнах і не з’їздити до них погостювати? Така поїздка вимагає ретельної попередньої підготовки, що включає не тільки упакування багажу та закупівлю національних сувенірів, але й рутинну неприємну роботу по збору необхідних документів, вінцем якої є гостьова віза.

Гостьова віза – це дозвільний документ, який видається виключно для приватних візитів на підставі оформленого належним чином запрошення. Перевага гостьової візи в можливості перебування не тільки в країні, в якій проживає автор запрошення, але й вдосталь поїздити по державам чи островам, котрі дозволяють в’їзд на свою територію по отриманому документу. А от на питання «Чи можна працювати по гостьовій візі?», відповідь однозначно «Ні!».

Гостьова віза для українців відкривається для одноразового, дворазового візиту чи необмеженої кількості поїздок (мультивіза). Однак для отримання багаторазової гостьової візи на солідні терміни (до 5 років) потрібно пред’явити документи, що свідчать про близькоспоріднені зв’язки з адресатом: однією міцної дружби тут недостатньо.

Отже, термін дії гостьової візи залежить від правильно оформлених документів, а також від особливостей вимог консульства тієї країни, в яку подається запрошений.

Як отримати гостьову візу

passport

Процес оформлення гостьової візи для родичів і не родичів відрізняється тільки видом запрошення, Всі інші документи однакові й обов’язкові.

Вимоги до запрошень в консульствах різних країн істотно різняться. Щоб отримати гостьову візу, десь вимагають пред’явити паперовий оригінал запрошення, а в інших випадках достатньо його копії чи електронного варіанту. Якщо цей документ надійшов від близького родича, що проживає за кордоном легально, то часто його дозволяють оформляти в довільній формі та не змушують завіряти в місцевих органах влади. Але до запрошення від родичів потрібно додавати копії документів, що засвідчують родинні зв’язки.

В інших випадках необхідно вказати обставини, при яких відбулося особисте знайомство адресата та кореспондента, та його час. Такі запрошення зазвичай потребують офіційного завірення.

Запрошення для гостьової візи

При оформленні гостьової візи запрошення грає провідну роль. Його форма тазміст регламентовані та майже не відрізняються незалежно від країни, куди Ви подаєте документи на оформлення візи. Отже, в запрошенні повинна міститися наступна інформація:

  • персональні дані приймаючої сторони – прізвище, ім’я, точна адреса проживання, контактний телефон, е-mail, реквізити документа, що посвідчує особу;
  • та ж сама інформація про заявника – вказувати її слід в суворій відповідності з тим, як вона записана в паспорті;
  • безпосередній текст запрошення:
  • точна мета приїзду;
  • термін перебування гостя;
  • місця, які він збирається відвідати;
  • відомості про часткову фінансову підтримку гостя з боку приймаючої сторони на час його проживання в країні.

Вимоги для отримання візи

Головна вимога, яку співробітники консульства пред’являють до Вас, і якій повинні відповідати документи по гостьовій візі при подачі, – відсутність намірів виїхати за кордон на постійне проживання. Щоб переконати уповноважених співробітників у відсутності таких передумов, здобувачеві потрібно підготувати достатні та достовірні докази своїх зв’язків з батьківщиною. Зокрема, для цього Ви повинні  відповідати ряду критеріїв:

  • наявність короткострокової мети відвідування;
  • постійне місце проживання за межами країни в яку Ви в’їжджаєте;
  • тісні майнові, сімейні, духовні зв’язки з батьківщиною, що свідчать про Ваше небажання  покинути її до кінця життя;
  • відсутність проблем із місцевою владою (незняті, непогашені судимості, притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності, невиконані боргові зобов’язання)
guest-visa

Вартість гостьової візи

Вартість гостьової візи складається з консульського збору, який стягує державна структура зарубіжної країни, та сервісного зборів, який сплачується при зверненні до візового центру.

За терміновий випуск візи також доведеться доплатити. Ряд держав звільняє від сплати збору кровних родичів. Крім того, діти до 6 років або інваліди консульський збір оплачують не у всіх країнах. Важливо! Точний розмір консульського збору слід уточнювати на офіційному сайті представництва країни, куди відправляється гість.

Повторна подача

Якщо Ви отримали відмову в гостьовій візі, з’ясуйте її причини, усуньте їх і подайте пакет документів ще раз. Якщо документи повернули без вказівки причин, то Вам доведеться розбиратись самостійно.

Якщо Ви не знайшли видимих причин для відмови згідно правил отримання гостьової візи, напишіть апеляцію та направте її в консульство. В цьому випадку Ви зможете особисто з’ясувати у співробітника консульства, що не так з Вашими документами, та як вчинити, щоб усунути порушення.

При повторній подачі пакета документів не приховуйте факт отримання відмови. Це може тільки погіршити ситуацію. Наприклад, якщо при подачі повторної заяви на візу в деякі країни Ви не вкажете, що раніше Вам відмовили в отриманні візи, то Вам відмовлять ще раз або навіть введуть на декілька місяців візовий карантин.

Пам’ятайте! Повний та вичерпний пакет документів – запорука успішного отримання бажаної візи, а дізнатися, що потрібно для гостьової візи, Ви завжди можете у досвідчених спеціалістів нашої компанії.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

на оформлення візи та ми зв’яжемось з Вами



    169 запросов за 0,563 секунд.